Francuska Federacja Historycznych Audioprzewodników

Muzeum Orsay

Audioprzewodnik w języku polskim


Play

Bezpłatny przewodnik audio

fr    Orsay Museum    Das Orsay Museum    Het Orsay Museum    Il Museo d'Orsay    El Museo de Orsay    Музей Орсе     奥赛博物馆    O museu Orsay    Orsay-museet    Orsay-museet    Muzeum Orsay    Το μουσείο Orsay    Muzeum Orsay    Orsay Múzeum
Android - pobierz aplikację za darmo z Google Play iPhone - pobierz aplikację IOS z App Store


 Muzeum Orsay
Muzeum Orsay to muzeum narodowe zainaugurowane w 1986 roku, położone w 7. dzielnicy Paryża, wzdłuż lewego brzegu Sekwany. Mieści się na starej stacji Orsay, zbudowanej przez Victora Laloux w latach 1898-1900 i przekształconej w muzeum decyzją prezydenta Republiki Valéry'ego Giscarda d'Estainga. W swoich zbiorach prezentuje sztukę zachodnią od 1848 do 1914 roku w całej jej różnorodności: malarstwo, rzeźbę, sztukę zdobniczą, grafikę, fotografię, architekturę itp. Jest to jedno z największych muzeów w Europie w tym okresie.

Muzeum posiada największą na świecie kolekcję obrazów impresjonistów i postimpresjonistów, w sumie prawie 1100 płócien z ponad 3650 i można zobaczyć arcydzieła malarstwa i rzeźby, takie jak Luncheon on the Grass and the Olympia Édouarda Maneta, dowód małego czternastoletniego tancerza Degasa, The Origin of the World, A Burial in Ornans, The Workshop of the painter from Courbet, The Card Players Cézanne'a lub pięć obrazów z serii Rouen Cathedrals Moneta i Bal du moulin de la Galette autorstwa Renoira.

Często organizowane są czasowe wystawy monograficzne lub tematyczne odnoszące się okresowo do twórczości artysty, nurtu lub kwestii historii sztuki. W audytorium odbywają się różne imprezy, koncerty, kino, teatr cieni, konferencje i seminaria oraz pokazy skierowane specjalnie do młodych odbiorców.

Odwiedź otoczenie

France - Ile-de-France - Paris - Paris