Francouzská federace historických zvukových průvodců

Muzeum Orsay

audioprůvodce v češtině


Play

Bezplatný zvukový průvodce

fr    Orsay Museum    Das Orsay Museum    Het Orsay Museum    Il Museo d'Orsay    El Museo de Orsay    Музей Орсе     奥赛博物馆    O museu Orsay    Orsay-museet    Orsay-museet    Muzeum Orsay    Το μουσείο Orsay    Muzeum Orsay    Orsay Múzeum
Android - stáhněte si aplikaci zdarma na Google Play iPhone - Stáhněte si aplikaci IOS z App Store


 Muzeum Orsay
Muzeum Orsay je národní muzeum slavnostně otevřeno v roce 1986, které se nachází v 7. pařížském obvodu podél levého břehu Seiny. Sídlí v bývalé stanici Orsay, kterou postavil Victor Laloux v letech 1898–1900 a na základě rozhodnutí prezidenta republiky Valéry Giscard d'Estaing se přeměnila na muzeum. Jeho sbírky představují západní umění od roku 1848 do roku 1914 v celé jeho rozmanitosti: malířství, sochařství, dekorativní umění, grafika, fotografie, architektura atd. Je to jedno z největších muzeí v Evropě pro toto období.

Muzeum má největší sbírku impresionistických a postimpresionistických obrazů na světě s celkovým počtem téměř 1100 pláten z více než 3650 a můžete zde vidět mistrovská malířská a sochařská díla jako např. Oběd na trávě a Olympia od Édouarda Maneta, důkaz Čtrnáctileté tanečnice od Degase, Původ světa, Pohřeb v Ornans, Workshop malíře z Courbetu, Hráči karet Cézanne nebo pět obrazů ze série katedrál v Rouenu od Moneta a Bal du Moulin de la Galette od Renoira.

Často se připravují dočasné monografické nebo tematické výstavy, které se pravidelně vztahují k dílu umělce, aktuálnímu tématu nebo otázce dějin umění. V hledišti se konají různé akce, koncerty, kino, stínové divadlo, konference a semináře a přehlídky speciálně zaměřené na mladé diváky.

Navštivte okolí

France - Ile-de-France - Paris - Paris