Francouzská federace historických zvukových průvodců

Bazilika Nejsvětějšího Srdce

audioprůvodce v češtině


Play

Bezplatný zvukový průvodce

fr    Basilica of the Sacred Heart    Basilika des Heiligen Herzens    Basiliek van het Heilig Hart    Basilica del Sacro Cuore    Basílica del Sagrado Corazón    Базилика Сакре-Кёр    圣心大教堂    A Basílica do Sagrado Coração    Basilica of the Sacred Heart    Basilica of the Sacred Heart    Bazylika Najświętszego Serca     Η Βασιλική της Ιερής Καρδιάς    Bazilika Nejsvětějšího Srdce    A Szent Szív Bazilikája
Android - stáhněte si aplikaci zdarma na Google Play iPhone - Stáhněte si aplikaci IOS z App Store


 Bazilika Nejsvětějšího Srdce
Bazilika Nejsvětějšího srdce Montmartru, známá jako Národní slib, která se nachází na vrcholu Butte Montmartre ve čtvrti Clignancourt v 18. pařížském obvodu (Francie), je významnou pařížskou náboženskou stavbou, "svatyně eucharistické adorace" a božské milosrdenství “a majetek pařížské arcidiecéze.

Stavba tohoto kostela, politického i kulturního, navazuje na poválečné období roku 1870. Veřejně prospěšný je prohlášen zákonem přijatým 24. července 1873 Národním shromážděním z roku 1871; budova byla oficiálně dokončena v roce 1923. Hodí se do kontextu sakrálního dobíjení a v rámci nového „morálního řádu“ po událostech Pařížské komuny, jejíž Montmartre byl jedním z nejvyšších míst. Díky své poloze v nadmořské výšce 130 m poblíž jednoho z nejvyšších bodů v Paříži a kopuli, která se tyčí do výšky 83 metrů, je viditelná z velké vzdálenosti. S téměř jedenácti miliony poutníků a návštěvníků ročně je druhou nejnavštěvovanější náboženskou památkou v Paříži po katedrále Notre-Dame de Paris.

Navštivte okolí

France - Ile-de-France - Paris - Paris