Francouzská federace historických zvukových průvodců

Eiffelova věž

audioprůvodce v češtině


Play

Bezplatný zvukový průvodce

fr    Eiffel Tower    Eiffelturm    Eiffeltoren    Torre Eiffel    Torre Eiffel    Эйфелева башня    埃菲尔铁塔    Torre Eiffel    Eiffeltornet    Eiffeltårnet    Wieża Eiffla    Πύργος του Άιφελ    Eiffelova věž    Eiffel-torony
Android - stáhněte si aplikaci zdarma na Google Play iPhone - Stáhněte si aplikaci IOS z App Store


 Eiffelova věž
Eiffelova věž je 324 metrů vysoká železná věž s anténami, která se nachází v Paříži, na severozápadním konci parku Champ-de-Mars na břehu Seiny v 7. okrsku. Jeho oficiální adresa je 5, avenue Anatole-France.

historie Eiffelovy věže

Postaven za dva roky Gustavem Eiffelem a jeho spolupracovníky na Světové výstavě v Paříži v roce 1889 a původně pojmenovaný „300 metrů vysoká věž“, stal se symbolem francouzského hlavního města a turistickým centrem popředí: je to je třetí nejnavštěvovanější francouzskou kulturní památkou v roce 2015 s 5,9 miliony návštěvníků v roce 20163. Od svého otevření veřejnosti přivítala více než 300 milionů návštěvníků.

Původně vysoká 312 metrů zůstala Eiffelova věž čtyřicet let nejvyšší památkou na světě. Druhá úroveň třetího patra, někdy nazývaná čtvrté patro, umístěná ve výšce 279,11 metrů, je nejvyšší veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou v Evropské unii a druhou nejvyšší v Evropě za věží Ostankino v Moskvě. kulminující na 337 metrech. Výška věže byla několikrát zvýšena instalací mnoha antén. V minulosti se používal pro mnoho vědeckých experimentů a nyní se používá jako vysílač rozhlasových a televizních programů.

Historie stavby Eiffelovy věže

31. března 1889 byla Eiffelova věž slavnostně otevřena po dvou letech a dvou měsících výstavby. Tehdejší nejvyšší budovou na světě vytvořenou člověkem měla být vlajková loď památníku světové výstavy z roku 1889, jejímž tématem byla francouzská revoluce.

Věž, která měla být symbolem oslav oslavy pokroku vědy a techniky ve Francii od roku 1789, ale jejíž stavba vyvolala vášnivý spor, zejména ze strany francouzských umělců a intelektuálů, kteří proti tomu vydávali různé brožury a články „Babylonská věž“.

Eiffelova věž, která byla původně provizorní a poté jí hrozilo zničení, měla okamžitý úspěch, když byla otevřena pro Světovou výstavu v roce 1889. Památník, který uspěl navzdory kontroverzím, se dnes stal nejslavnějším na světě.

Navštivte okolí

France - Ile-de-France - Paris - Paris